reklama

Astropraktikum 2003


Lidová hvězdárna Prostějov
8. - 17. srpna 2003

Ve dnech 8. - 17. srpna se v Prostějově uskutečnil již XII. ročník nejen astronomické akce Astropraktikum. Desítku stálých účastníků doplnila i početná veřejnost zejména u nočních pozorování a přednášky dr. Jiřího Grygara Okna vesmíru dokořán po 20 letech. Účastníci se za deset dní naučili orientovat na noční obloze, zakreslovat Mědsíc, či Slunce, ale i pracovat s profesionální hvězdářskou technikou. Navštívili mj. soukromou hvězdárnu v Bedihošti, dále pak hvězdárny v Boskovicích, Olomouci Lošově nebo v Brně, běžně nepřístupné prostory plumlovského zámku, prostějovskou radnici a muzeum, olomouckou čajovnu U bílého slona, westernové městečko Wild west v Boskovicích včetně divadelního představení a mnohé další. Hvězdokukem 2003 se stal několikaletý účastník akcí AP Filip Kužílek z Jeseníku a Miss AP 2003 Zuzka Zapletalová z Olomouce. Poděkování patří jistě všem partnerům akce, tedy Městu Prostějov a ZŠ sídl. Svobody a jejímu řediteli dr. Krchňavému, Pekařství M a M Prostějov za báječné snídaně, nakladatelství Fontána za finanční podporu akce, Čajovně - galerii U bílého slona Olomouc, pracovníkům Lidové hvězdárny v Prostějově a zejména dr. prudkému a B. Černohousové, místostarostovi Plumlova p. Pálkovi a SAOmedia, mediálními partnery akce byli Radio RUBI, Prostějovský Večerník a ČRo Olomouc. Za rok je v jednání pro putovní AP hvězdárna Vyškov, prostějovská hvězdárna však projevila rovněž přání, aby se AP v roce 2004 uskutečnil opět v tomto městě jako stabilní akce prodobně, jako je tomu v Jindřichově Hradci.

A nyní několik fotografií ... Z digitálního fotoaparátu se bohužel většina vymazala dříve než byly zálohovány, a tak v nejbližší době připravíme galerii ještě z klasických fotek účastníků.

Toto je prostějovská hvězdárna...

Účastníci shlédli ve westernovém městečku představení Klekí Petra.

A stálo za to.

Společná fotka z Wild west v Boskovicích.

Pavel Kopecký předvádí dalekohled boskovické hvězdárny.

Zastávka u větrné elektrárny u Protivanova.

Celkový pohled na hvězdárnu Prostějov.

A na závěr ještě společná fotka všech účastníků akce AP 2003 v Prostějově


Tolik tedy prozatím fotografie z AP 2003 v Prostějově. Všechny máme i ve vyšší kvalitě. Za předpokladu, že o ně budete mít zájem, stačí napsat na e-mail: ap2003@saomedia.cz

a s t r o

- úvod -
- Astropraktikum -
- Hvězdárna Žebrák -
- Astronomie dnes -
- napište nám -

- k o n t a k t -

a k t u a l i t y


* Již plánujeme termín dalšího Astropraktika!!! Mělo by jít o 7. - 14. srpna na hvězdárně Žebrák!!! Termín se ještě může drobně upravit. Pokud máte zájem, už nyní nás kontaktujte. (2.2.2005)

* Astronomie dnes pravidelně vychází, máte-li zájem o předplatné, kontaktujte nás... Cena jednoho čísla činí pouhých 5 Kč. (31.1.2005)

* Všechny další aktuality týkající se Hvězdárny Žebrák naleznete nově již pouze na stránkách hvězdárny, ve vašem prohlížeči tedy zadejte tuto adresu: www.hvezdarnazebrak.wz.cz nebo použijte odkaz na těchto stránkách. (3.1.2005)

* Kopec u Hvězdárny Žebrák ožije drakiádou. Už tuto neděli 10. října v 10 hodin budou moci přijít rodiče s dětmi na historicky první organizovanou drakiádu ke hvězdárně Žebrák. Pro děti je připravena řada soutěží o zajímavé ceny, pro prvních deset, kteří na hvězdárnu dorazí, originál drak zdarma, a pro všechny potom horký čaj a spousta zábavy. A protože se akce uskuteční pod hlavičkou hvězdárny, proběhne za příznivého počasí i pozorování Slunce dalekohledy. Kdo draka mít nebude, nemusí jej složitě hledat po obchodech v cenách převyšujících sto korun anebo vyrábět doma vlastní, hvězdárna připravila i prodej draků za symbolických 50 korun. Nutno ještě podotknout, že akce se koná ve spolupráci s městem Žebrák, které zajistilo pozemky pro akci, a to za každého počasí. Startovné pro soutěžící rodiny i jednotlivce je 15 korun.(8.10.2004)

* Sdružení Hvězdárna Žebrák bylo jednomyslně přijato za řádného člena Hvězdáren a planetárií ČR. (8.10.2004)

* Na přelomu září a října obdrží školy ve středočeském kraji, české hvězdárny, zájemci o astronomii v Žebráku a bývalí předplatitelé obnovené nulté vydání nekomerčního astronomického populárně-vědeckého časopisu Astronomie dnes. Ten se stane také slibovaným zpravodajem Hvězdárny Žebrák, ve kterém se veřejnost každý měsíc dozví vše o dění na hvězdárně, o pozorovatelnosti objektů na obloze, ale i další zajímavé články, které redakce chystá. Časopis, resp. zpravodaj by se tak měl stát oblíbeným průvodcem astronomií za pouhých 5 Kč jako před lety. Navíc se uvažuje o dalších regionálních mutacích. Hned od dalšího měsíce by podobné vydání měli obdržet Jihočeši v podobě zpravodaje Astronomie dnes hvězdárny Františka Nušla v Jindřichově Hradci. (24.9.2004)

* Chystáme pro Vás Drakiádu! Prvních deset dětí získá draka zdarma, ostatní si jej budou moci zakoupit za 50 korun na hvězdárně a k dispozici bude i teplý čaj. Ze soutěží můžete získat hodnotné ceny, například videokazetu Apollo 13, astronomické publikace a další zajímavé a atraktivní dárky. Akce se koná za každého počasí 10. 10. v 10 hodin. Více podrobností v rubrice program. (1.10.2004)

* starší aktuality zde

o d k a z y

SAOmedia

centrum

radia.cz

radia.cz

Restaurace Alchymista České Budějovice

Rádio BLANÍK

LIFE RADIO

i n f o s e r v i s

- aktuální zpravodajství -
- počasí v ČR -
- vyhledávač na internetu -
- telefonní seznam -
- SMS Eurotel -
- SMS Oskar -
- jízdní řády -
- mapy -
- PSČ a UTO -
- on-line slovník -

- vše o reklamě -
- vše o rádiích -
- vše o médiích -
- zajímavosti z médií -
- RRTV -

- domény cz -
- fyzické osoby -
- obchodní rejstřík -
- úřady státní správy -


k o n t a k t y

SAOmedia
rozhlasové vysílání a reklama
tř. 5. května 44, 140 00 Praha 4
centrum reklamy: 777 155 255
e-mail: obchod@saomedia.cz
web: www.saomedia.cz
další kontakty zde

SAO e-mail
firemní přístup

Copyright © 2000 - 2008 SAOmedia - rozhlasové vysílání a reklama. Všechna práva vyhrazena.