reklama

Astropraktikum 1996


V. ročník

Zámek Plumlov na Prostějovsku
9. - 18. srpna 1996

Také v roce 96 jsme zůstali na Prostějovsku, jen jsme se přesunuli do netradičního prostředí na zámku v Plumlově. Z této akce máme velmi málo fotografií, neboť byl pořízen velmi vydařený 10timinutový dokumentární film o celé akci, který je k dispozici v našem archivu.


V průběhu akce se i tentokrát uskutečnil zájezd vlastním astro autobusem. První zastávkou byla Jaderná elektrárna Dukovany.


Příjemná cesta sem připadala jako cestování k hvězdárně v Americe.


Dukovanské věže jsou skutečně monstrózní. Také uvnitř nás čekal velmi zajímavý program.


Dále jsme pokračovali dotřetice všeho dobrého do Hvězdárny a planetária Mikoláše Koperníka v Brně. Toto je jedna z účastnic akce, nadšená Kamila Plšková, která se v dalších letech poprávu stala jednou z nových vedoucích akce.


Ještě jedna účastnická momentka, tentokrát Pavly Doleželové z Olomouce.


Ani jeden rok by nemělo chybět společné foto. Nejlepší možnost, když jsou všichni pohromadě. A to se povede jen před odjezdem domů - do místa konání akce.


Že se natáčelo všude, dokazuje i snímek, na kterém vedoucí akce Vláďa Slezák natáčí společné foto všech účastníků akce do připravovaného filmu. Až jej uvidíte, dáte nám za pravdu, že i pohled kameramana může být mnohdy velmi zajímavý.


Při odjezdu z Brna si zamávalo i několik účastníků, třeba Láďa Chmela (v popředí).


A to už jsme v Plumlově. Nenápadný pohled do ubytovny v prvním patře místního hotelu prozrazuje, že je nejspíš ráno...


No teda Kamilo... Tato fotka vyšla zřejmě proti vůli Kamily, obyčejně je upravenější.


Až do roku 1996 pravidelně jezdil na akci AP Filip Kužílek z Jeseníku. Právě v Plumlově zato byl dokonce i oceněn.


Obědy či večeře probíhaly v místní vyhlášené restauraci. Alespoň zde bylo možné si chvíli popovídat s věčně něco organizujícím V. Slezákem.


Není nad to, být v přítomnosti krásných žen...


a s t r o

- úvod -
- Astropraktikum -
- Hvězdárna Žebrák -
- Astronomie dnes -
- napište nám -

- k o n t a k t -

a k t u a l i t y


* Již plánujeme termín dalšího Astropraktika!!! Mělo by jít o 7. - 14. srpna na hvězdárně Žebrák!!! Termín se ještě může drobně upravit. Pokud máte zájem, už nyní nás kontaktujte. (2.2.2005)

* Astronomie dnes pravidelně vychází, máte-li zájem o předplatné, kontaktujte nás... Cena jednoho čísla činí pouhých 5 Kč. (31.1.2005)

* Všechny další aktuality týkající se Hvězdárny Žebrák naleznete nově již pouze na stránkách hvězdárny, ve vašem prohlížeči tedy zadejte tuto adresu: www.hvezdarnazebrak.wz.cz nebo použijte odkaz na těchto stránkách. (3.1.2005)

* Kopec u Hvězdárny Žebrák ožije drakiádou. Už tuto neděli 10. října v 10 hodin budou moci přijít rodiče s dětmi na historicky první organizovanou drakiádu ke hvězdárně Žebrák. Pro děti je připravena řada soutěží o zajímavé ceny, pro prvních deset, kteří na hvězdárnu dorazí, originál drak zdarma, a pro všechny potom horký čaj a spousta zábavy. A protože se akce uskuteční pod hlavičkou hvězdárny, proběhne za příznivého počasí i pozorování Slunce dalekohledy. Kdo draka mít nebude, nemusí jej složitě hledat po obchodech v cenách převyšujících sto korun anebo vyrábět doma vlastní, hvězdárna připravila i prodej draků za symbolických 50 korun. Nutno ještě podotknout, že akce se koná ve spolupráci s městem Žebrák, které zajistilo pozemky pro akci, a to za každého počasí. Startovné pro soutěžící rodiny i jednotlivce je 15 korun.(8.10.2004)

* Sdružení Hvězdárna Žebrák bylo jednomyslně přijato za řádného člena Hvězdáren a planetárií ČR. (8.10.2004)

* Na přelomu září a října obdrží školy ve středočeském kraji, české hvězdárny, zájemci o astronomii v Žebráku a bývalí předplatitelé obnovené nulté vydání nekomerčního astronomického populárně-vědeckého časopisu Astronomie dnes. Ten se stane také slibovaným zpravodajem Hvězdárny Žebrák, ve kterém se veřejnost každý měsíc dozví vše o dění na hvězdárně, o pozorovatelnosti objektů na obloze, ale i další zajímavé články, které redakce chystá. Časopis, resp. zpravodaj by se tak měl stát oblíbeným průvodcem astronomií za pouhých 5 Kč jako před lety. Navíc se uvažuje o dalších regionálních mutacích. Hned od dalšího měsíce by podobné vydání měli obdržet Jihočeši v podobě zpravodaje Astronomie dnes hvězdárny Františka Nušla v Jindřichově Hradci. (24.9.2004)

* Chystáme pro Vás Drakiádu! Prvních deset dětí získá draka zdarma, ostatní si jej budou moci zakoupit za 50 korun na hvězdárně a k dispozici bude i teplý čaj. Ze soutěží můžete získat hodnotné ceny, například videokazetu Apollo 13, astronomické publikace a další zajímavé a atraktivní dárky. Akce se koná za každého počasí 10. 10. v 10 hodin. Více podrobností v rubrice program. (1.10.2004)

* starší aktuality zde

o d k a z y

SAOmedia

centrum

radia.cz

radia.cz

Restaurace Alchymista České Budějovice

Rádio BLANÍK

LIFE RADIO

i n f o s e r v i s

- aktuální zpravodajství -
- počasí v ČR -
- vyhledávač na internetu -
- telefonní seznam -
- SMS Eurotel -
- SMS Oskar -
- jízdní řády -
- mapy -
- PSČ a UTO -
- on-line slovník -

- vše o reklamě -
- vše o rádiích -
- vše o médiích -
- zajímavosti z médií -
- RRTV -

- domény cz -
- fyzické osoby -
- obchodní rejstřík -
- úřady státní správy -


k o n t a k t y

SAOmedia
rozhlasové vysílání a reklama
tř. 5. května 44, 140 00 Praha 4
centrum reklamy: 777 155 255
e-mail: obchod@saomedia.cz
web: www.saomedia.cz
další kontakty zde

SAO e-mail
firemní přístup

Copyright © 2000 - 2008 SAOmedia - rozhlasové vysílání a reklama. Všechna práva vyhrazena.