reklama

Astropraktikum 1999


VIII. ročník

Hvězdárna Přerov
13. - 22. srpna 1996

V roce 1999 byly dohodnuty jihomoravské hvězdárny k hostování Astropraktika. Protože však došlo doslova na poslední chvíli k majetkoprávním změnám, byli jsme nuceni akci zopakovat na přerovské hvězdárně. Věříme ovšem, že nikdo ze zúčastněných nelitoval. Letos poprvé byli vedoucími Maruška Hrudková a Kamila Plšková. Ředitelem akce byl od tohoto roku jmenován její autor V. Slezák.


Že by se změnil maskot? I to bylo navrhováno. S Petrou a Vláďou prijela poprvé na návštěvu i tříměsíční yorkšírka Lucinka. Dostala hned trikot s Hvězdokukem a pěkně si zařádila.


Ani společné foto jsme si nemohli nechat ujít. Letos byl přemluvn i vedoucí hvězdárny Petr Karel, tak tady ho a vlastně všechny nás máte. Z prava Vláďa Slezák, Petra Zámečníková, Lucinka, Bětka Brychtová, Jenda Holíček, Martin Čech, Petr Čech, Maruška Hrudková, Petr Karel, Kamila Plšková a chybí Iva Hubáčková.


Ve dne se pozorovalo Slunce, s dalekohledem manipuluje Petr Čech, v pozadí sleduje krajinu Petr Holíček.


Zastávka v parku při cestě do přerovského muzea.


Nejspíš bez komentáře...


Tento rok se účastníci vypravili na výlet na hvězdárnu ve Valašském Meziříčí.


Poučeni z minulých let, řádně pořizují účastníci akce poněkolikáté společné foto. Tentokrát z důvodu sledování objektu za nimi. Jde o původní hvězdárnu, tzv. "kolnu badajnu", kterou postavil pan Ballner, a byla používána od roku 1929.


A zpět v Přerově. Pan Karel jednoho dne zadal účastníkům zajímavý matematický příklad. Iva Hubáčková a Petr Čech se do něj pustili opravdu s velkou chutí. Jak to dopadlo vidíte sami.


A jéje. Chybička se vloudila. Kde je? Proč to nevychází...


Jedním z přednášejících byl pan Trnka, astronom a astrolog v jedné osobě, který se účastníkům pokusil osvětlit, co to horoskopy opravdu jsou a jak se dnes dělají.


Tram ta da dá! Pozor fanfáry! Soutěž o nejlepší masku vyhrála Bětka - jako náš maskot, pták Hvězdokuk.


Tak nějak vypadá pravá pozorovací noc na Astropraktiku (až na ten blesk fotoaparátu, který všechny oslepil na dobrou půlhodinku).


Kometka Bětka právě předvádí jeden z modelů její nové kolekce na chladné letní večery.


Únava dělá divy. Zasloužený odpočinek si vybírá Petra i Lucinka.


a s t r o

- úvod -
- Astropraktikum -
- Hvězdárna Žebrák -
- Astronomie dnes -
- napište nám -

- k o n t a k t -

a k t u a l i t y


* Již plánujeme termín dalšího Astropraktika!!! Mělo by jít o 7. - 14. srpna na hvězdárně Žebrák!!! Termín se ještě může drobně upravit. Pokud máte zájem, už nyní nás kontaktujte. (2.2.2005)

* Astronomie dnes pravidelně vychází, máte-li zájem o předplatné, kontaktujte nás... Cena jednoho čísla činí pouhých 5 Kč. (31.1.2005)

* Všechny další aktuality týkající se Hvězdárny Žebrák naleznete nově již pouze na stránkách hvězdárny, ve vašem prohlížeči tedy zadejte tuto adresu: www.hvezdarnazebrak.wz.cz nebo použijte odkaz na těchto stránkách. (3.1.2005)

* Kopec u Hvězdárny Žebrák ožije drakiádou. Už tuto neděli 10. října v 10 hodin budou moci přijít rodiče s dětmi na historicky první organizovanou drakiádu ke hvězdárně Žebrák. Pro děti je připravena řada soutěží o zajímavé ceny, pro prvních deset, kteří na hvězdárnu dorazí, originál drak zdarma, a pro všechny potom horký čaj a spousta zábavy. A protože se akce uskuteční pod hlavičkou hvězdárny, proběhne za příznivého počasí i pozorování Slunce dalekohledy. Kdo draka mít nebude, nemusí jej složitě hledat po obchodech v cenách převyšujících sto korun anebo vyrábět doma vlastní, hvězdárna připravila i prodej draků za symbolických 50 korun. Nutno ještě podotknout, že akce se koná ve spolupráci s městem Žebrák, které zajistilo pozemky pro akci, a to za každého počasí. Startovné pro soutěžící rodiny i jednotlivce je 15 korun.(8.10.2004)

* Sdružení Hvězdárna Žebrák bylo jednomyslně přijato za řádného člena Hvězdáren a planetárií ČR. (8.10.2004)

* Na přelomu září a října obdrží školy ve středočeském kraji, české hvězdárny, zájemci o astronomii v Žebráku a bývalí předplatitelé obnovené nulté vydání nekomerčního astronomického populárně-vědeckého časopisu Astronomie dnes. Ten se stane také slibovaným zpravodajem Hvězdárny Žebrák, ve kterém se veřejnost každý měsíc dozví vše o dění na hvězdárně, o pozorovatelnosti objektů na obloze, ale i další zajímavé články, které redakce chystá. Časopis, resp. zpravodaj by se tak měl stát oblíbeným průvodcem astronomií za pouhých 5 Kč jako před lety. Navíc se uvažuje o dalších regionálních mutacích. Hned od dalšího měsíce by podobné vydání měli obdržet Jihočeši v podobě zpravodaje Astronomie dnes hvězdárny Františka Nušla v Jindřichově Hradci. (24.9.2004)

* Chystáme pro Vás Drakiádu! Prvních deset dětí získá draka zdarma, ostatní si jej budou moci zakoupit za 50 korun na hvězdárně a k dispozici bude i teplý čaj. Ze soutěží můžete získat hodnotné ceny, například videokazetu Apollo 13, astronomické publikace a další zajímavé a atraktivní dárky. Akce se koná za každého počasí 10. 10. v 10 hodin. Více podrobností v rubrice program. (1.10.2004)

* starší aktuality zde

o d k a z y

SAOmedia

centrum

radia.cz

radia.cz

Restaurace Alchymista České Budějovice

Rádio BLANÍK

LIFE RADIO

i n f o s e r v i s

- aktuální zpravodajství -
- počasí v ČR -
- vyhledávač na internetu -
- telefonní seznam -
- SMS Eurotel -
- SMS Oskar -
- jízdní řády -
- mapy -
- PSČ a UTO -
- on-line slovník -

- vše o reklamě -
- vše o rádiích -
- vše o médiích -
- zajímavosti z médií -
- RRTV -

- domény cz -
- fyzické osoby -
- obchodní rejstřík -
- úřady státní správy -


k o n t a k t y

SAOmedia
rozhlasové vysílání a reklama
tř. 5. května 44, 140 00 Praha 4
centrum reklamy: 777 155 255
e-mail: obchod@saomedia.cz
web: www.saomedia.cz
další kontakty zde

SAO e-mail
firemní přístup

Copyright © 2000 - 2008 SAOmedia - rozhlasové vysílání a reklama. Všechna práva vyhrazena.